Készül a megújult Gaál István Emlékszoba Pásztón

//Készül a megújult Gaál István Emlékszoba Pásztón

Készül a megújult Gaál István Emlékszoba Pásztón

Pásztó Város Önkormányzata Pásztó kistérségi központ rehabilitációja pályázatból felújításra került a Turisztikai fogadó a Múzeum tér 3. szám alatt. Ebben az épületben kapott most is helyet a Gaál István emlékszoba. A szépen felújított épületben bemutatjuk a Kossuth-díjas filmrendező életútját, és nappali szobáját is felépítjük. A látogató közönség Gaál István munkásságáról kap egy teljes képet.

Reményeink szerint az emlékszobát a Gaál István Filmnapok kertében, szeptember 16-án tudjuk átadni.

A rendezvény fő témája idén a „Választott hazák – Olaszország, Franciaország, India” lesz. E témához kapcsolódva hívunk meg jeles előadókat, akik jó barátságban voltak Gaál Istvánnal és az említett országokat képviselik. Megtiszteli jelenlétével a rendezvényt Angelo Bernardini is, a római Sapientia Egyetem professzora.  Képek az emlékszoba felújításáról, berendezéséről, a kiállítás létrejöttéről.
Az oldal folyamatosan bővül. Az érdeklődőknek érdemes visszalátogatni.

2013-10-04T23:13:04+02:00 2011 szeptember 4.|Tevékenységünk|