Gaál István Emlékszoba

//Gaál István Emlékszoba

Gaál István Emlékszoba

Sok-sok munkával és rendkívül gyorsan valósítottuk meg a Pásztói Múzeumhoz tartozó Gaál István emlékszobát az egyesület tagjai segítségével Gaál István születésének 75. évfordulójára. A kiállítóhelyet egykori iskolájában rendeztük be. A néhány éve üresen álló épületet az önkormányzat adta át a múzeumnak erre a célra. A rendező lánya, Gaál Réka (édesapja kérésének megfelelően) Pásztónak ajándékozta édesapja bútorait, hatalmas könyvgyűjteményét és személyes tárgyait, amelyeket a nagyközönség is láthat. Az emlékszobát Gaál István budapesti lakásának nappalijához hasonlóan rendeztük be. Az emlékszoba mellett kialakított vetítőhelyiségben Gaál István filmjeit mutatjuk majd be az érdeklődő közönségnek.

2013-10-04T23:12:25+02:00 2011 szeptember 4.|Tevékenységünk|