Gaál István Emlékszoba megnyitója

//Gaál István Emlékszoba megnyitója

Gaál István Emlékszoba megnyitója

Szeptember 16-án megnyílt Pásztón a Gaál István emlékszoba és állandó kiállítás. Az interaktív tárlat végigkíséri a Kossuth-díjas filmrendező, világhírű képíró életútját és művészetét. Az érdeklődő közönség az érintőképernyős számítógép segítségével saját ízlése szerint formálhatja a tárlatot:  belenézhet Gaál István filmjeibe, fényképeket, rajzokat, a játék-és dokumentumfilmjeihez készített vázlatokat tekinthet meg, melyeket hatalmas vetítővászonra is kivetítenek. A kiállítás kurátora Shah Gabriella volt.
A szeptember 16-i program Gaál István Választott hazái – Olaszország, Franciaország, India köré szerveződött. Vetítésre került Gaál István Rendhagyó párizsi leltár, a Római szonáta és Bonta Zoltán: Kalandozások Hindusztániában – Tarts Keletnek! című filmje. A filmekhez kapcsolódóan Ablonczyné Szabó Magda, a Duna Televízió kulturális főtanácsosa, Dr. Angelo Bernardini, a római Sapienta Egyetem professzora és Bonta Zoltán tartottak előadást.

2017-12-27T13:02:41+01:00 2011 szeptember 16.|Tevékenységünk|