Egy képíró a Varázsvölgyből

//Egy képíró a Varázsvölgyből

Egy képíró a Varázsvölgyből

Shah Timor: Egy képíró a Varázsvölgyből – Gaál István életútja

Tartalom: A salgótarjáni születésű, Pásztón gyermekeskedett Kossuth-díjas filmrendező életéről szól. A filmben helyet kapnak olyan nagy játékfilmek elkészítésének körülményei, mint például a korszakalkotó Sodrásban, vagy a dokumentumfilmek közül a Bartók Béla életét bemutató háromrészes Gyökerek. Ez a film bejutott a Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál döntőjébe.

Elbeszélők: Gaál István, Kanyóné Bajnóczi Klára, Ludányi András, Schrammel Imre, Dr. Nemeskürty István, Sára Sándor, Kőhalmi Ferenc, Erkel Tibor, Eszenyi Enikő, Várbíró Judit, Dr. Povázsay Éva, Arnaldo Dante Marianacci, Dr. Bethlenfalvy Géza, Dr. Csongrády Béla

Rendező, operatőr, vágó: Shah Timor; Rendező munkatárs, gyártásvezető: Shah Gabriella; Közreműködött: Becht Erika, Dr. Fodor Miklós, Juhász Gábor, Moravcsik Andrea, Szikói Richárd, Vásárhelyi Gábor

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Nógrád Megye Önkormányzata, Pásztó Város Önkormányzata, Nógrádi Mecénás Alapítvány

Vetítve: Duna TV; Duna II. Autonómia; Örökmozgó Filmmúzeum – Budapest; Szolnok – Tisza Mozi; Bartók Béla Emlékház; Salgótarjáni Városi Televízió, Vár TV,  Örökmozgó Mozi – Budapest

62 perc, magyar nyelv, angol, olasz felirattal

 

2013-10-04T22:24:31+02:00 2011 október 4.|Filmek, Cikkek|